Покарання за водіння у п'яному вигляді

Верховна Рада України різко і сильно посилила адміністративне покарання для водіїв за водіння транспортного засобу в нетверезому вигляді.
На вчорашньому засіданні депутати посилили адміністративну відповідальність за водіння в стані наркотичного, алкогольного чи іншого виду сп'яніння.
Законопроект №4373 був прийнятий депутатами в цілому: за водіння автомобіля в нетверезому вигляді, під наркотиками в якості покарання вводиться штраф розраховується від 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 гривень на сьогодні) а також позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 1 рік.
При повторному затриманні водія за водіння в нетверезому вигляді він карається штрафом в 1200 мінімумів (20 400 гривень) і позбавляється права водіння автомобілів терміном на 3 роки.

Якщо протягом наступних 5 років водій попадається втретє - штраф складе 40800 гривень та позбавлення права керувати автомобілем на 10 років.
У Законі передбачено покарання водія за вживання алкоголю або наркотиків відразу після ДТП, або після того як автомобіль був зупинений на вимогу поліцейського, і до проведення медогляду фахівцями, передбачається штраф в 1 200 мінімальних доходів (20400 гривень) і позбавлення прав на 3 роки, можливий за дане правопорушення і адміністративний арешт водія на 15 діб.

Закон вступає в силу після підписання нашим президентом і офіційної його публікації в засобах масової інформації.
Як карають п'яниць сьогодні
Сьогодні в Україні за водіння в нетверезому вигляді новим Законом передбачено штраф від 3400 до 5950 гривень, можливе позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років за рішенням суду, або адміністративний арешт водія до десяти діб.

Даний Закон розроблявся з метою боротьби з п'яницями за кермом і зниження кількості аварій скоєних водіями знаходяться в сп'янінні.

Автора закону Андрій Тетерук сьогодні впевнений, що прийняття такого закону буде прямо сприяти підвищенню дисципліни українських водіїв і рівнем безпеки на міських дорогах і автомагістралях, як наслідок зменшення кількості "п'яних" ДТП в Україні і допоможе поліцейським патрулям відновити контроль за дорожньою обстановкою і дисциплінованістю водіїв.

Він вважає, що велике збільшення розміру штрафів безпосередньо вплине на поповнення дохідної частини державного бюджету країни.
Оценок: 1 058
Добавлено:
0
1 058

Схожі публікації


Останні новини

Чемпіонат світу з мотокросу в Бучі
18-19 травня, у місті Бучі поблизу Києва відбудеться грандіозний
Новини Києва і області