Нацрада реформ підтримала 12-річну школу

Нацрада реформ підтримала 12-річну школуНаціональна рада реформ 31 березня 2017 року повністю підтримав концепцію Нової української школи і розвитку інклюзивної освіти. Для старту цієї реформи потрібно уряду України прийняти закон "Про освіту" та витратити близько п'яти млрд гривень. Про те, як в найближчому майбутньому зміниться школа розповіла міністр освіти України Лілія Гриневич на брифінгу 3 квітня в Києві.

"Ми пропонуємо перейти в перебігу декількох років, від школи, де наших дітей напихають сьогодні в основному теоретичними знаннями, до шкіл мають компетентність і рівень навчання 21 століття. Ці компетентності сучасності включають не тільки знання, а й практичне вміння їх застосовувати на практиці".

Нова українська школа майбутнього буде складатися вже з 12 класів. Молодша школа - це 4 роки, базова школа - 5 років і старша - всього три роки. Старша школа буде строго профільної. 10-12 клас організовують в академічних державних або профільних ліцеях.

Для втілення ідеї Нової української школи фахівці створять абсолютно нову електронну освітню платформу. На її ресурсі розмістять нові навчальні програми, необхідні підручники і різноманітні мультимедійні матеріали для проведення уроків. Також цей сайт буде відкритий і для дітей з тимчасово окупованих територій України, які сьогодні не мають доступ до загальної українській освіті.

Перший набір в нову 12-річну школу в Україні пройде в 2018 році. За словами міністра, реформа буде проходити строго поетапно, у міру переходу першокласників в старші класи. Для створення нової профільної школи в країні належить створити власну мережу академічних та професійних закладів за типом ліцеїв.

"Ця реформа для країни має дуже велику ціну. Якщо все залишимо так, як є - ми прийдемо до поглиблення розшарування населення. Оскільки освіта - це по суті соціальний ліфт, який вирівнює існуючу соціальну нерівність, то хорошою школою більше стартових можливостей для дітей", - додає міністр.
Оценок: 752
Добавлено:
0
752

Схожі публікації


Останні новини

Чемпіонат світу з мотокросу в Бучі
18-19 травня, у місті Бучі поблизу Києва відбудеться грандіозний
Новини Києва і області