Авто з Європи - думки експертів

Авто з Європи Підписання Закону Президентом Петром Порошенко про зменшення акцизу на старі автомобілі внесла свої тенденції і корективи на автомобільному ринку.Під час обговорення закону було чітко регламентовано, що будуть деякі зміни. Вони передбачають: ввезення машини з Європи особисто, введена заборона на перепродаж і кількість покупки резидентом України обмежено.

Закон повинен допомогти пересічному громадянину легше придбати автомашину для власних потреб. Верховна Рада проголосувала за документ про зниження акцизу - збору для автомобілів, які були у використанні, до кінця 2018 року.

Виняток знижок не стосується авто з території країни-агресора; ті, що не відповідають вимогам Євро-5 (такі машини були випущені до 1 січня 2010 року).

Є певна частина громадян, готових придбати автомобілі, але їх хвилює питання ціни машини, що була у використанні.

Веб-сайти різних автомобільних видань висвітлюють багато корисної інформації, можуть виникати проблеми з державними службами чи органами, якщо водій автомобіля їздить в межах території України з зарубіжними номерами, власникам таких автомобілів слід бути дуже уважними.

Теорія з практикою

Автомобільні дилери, що займаються продажем автомобілів, заявляють, що водіння транспортним засобом гарантує Стамбульська конвенція, яка діє з 2004 року. Недолік лише в тому, що 1 раз в рік потрібно виїжджати в Європу і повертатися, попередньо продовживши довіреність або контракт, оформлений від імені фірми-власника.

Тобто, кожен раз потрібно оформляти візу. Це і означає те, що Ви не є власником машини і не зможете його продати. У державній прикордонній службі висловлюють своє зважене професійну думку з приводу наболілого актуального питання. Стамбульської конвенції визначено, що ввезти авто можна із звільненням від ввізного мита і податків. Фахівці стверджують, що це не стосується українських громадян.

Досвідчені юристи, неодноразово займалися спірними питаннями в цій справі, висловили думку про законність передачі управління авто власником-іноземцем водієві-українцю. Довіреність не є обов'язковим документом. Якщо власник дав водієві техпаспорт і ключі - існують всі законні підстави управляти таким машинами та технікою. Їздити нерозмитненим авто з іноземною реєстрацією існує, але це режим - «тимчасове ввезення». Використовувати таке авто дозволяється до 5 днів, далі - перетин європейського кордону туди-назад.

Якщо перетин зробити в межі різних митниць (НЕ переплутуваті з пунктами пропуску), то дія використання становить 10 днів. Така схема вигідна жителям прикордонних зон. Всім іншим доведеться вистоювати кілометрові черги. Їх створюють «транзитники». Уже й раніше траплялися прецеденти, коли перевізникам автомобілів влаштовували тривалі перевірки. Але після з'ясування всіх деталей правда залишалася на стороні людини, який придбав машину. Висока зацікавленість українських громадян їздити не розмитненим авто обумовлена тим, що з 1-го вересня цього року вводять досить незрозумілий утилізаційний збір на ввізні автомашини з тонуванням з Європи.

Занадто зросли суми грошей при розмитненні машин. Ринок ввезення транспортних засобів з Європи впав в кілька разів. Тому покупцеві слід добре зважити всі «за» і «проти», зважившись купувати машину з Європи.
Оценок: 938
Добавлено:
0
938

Схожі публікації


Останні новини

Чемпіонат світу з мотокросу в Бучі
18-19 травня, у місті Бучі поблизу Києва відбудеться грандіозний
Новини Києва і області