Громадське. Волинь про патрульних поліцейських Луцька

 У телепрограмі інформаційних випусків «Нічний дозор», який підготували журналісти «Громадське.Волинь», глядачі мали можливість познайомитися з новими обличчями луцьких поліцейських.Вони неодноразово під час служби потрапляють в нестандартні ситуації. Серед найбільш значущих нічного патрулювання: крадіжки з квартир, сімейні конфлікти і дорожньо-транспортні пригоди.
В одному випадку нічним їм доводилося викликати слідчо-оперативну групу, швидку і т.д. Про свої будні розповів Андрій Раковець, інспектор відділу моніторингу патрульної поліції Луцька. Він згадав в інтерв'ю про свій шлях до Нацполіціі.

Спроба раніше вступити на службу в спецпідрозділ «Сокіл», потім «Альфу». Він завжди підтримував свою спортивну форму, адже до сьогоднішнього дня займається кікбоксингом, займається в тренажерному залі.
Служба в поліції - свідомий вибір, а й можливість долучитися до спільної справи з метою профілактики злочинності серед молоді. Для нього складна ситуація - адреналін, який він відчуває, вступивши в конфлікт з порушниками.

А недавно він побував в Польщі і брав участь на міжнародних змаганнях серед поліцейських, у чому посодействала Міжнародна поліцейська авто-корпорація (IPMCU) на чолі з її першим віце-президентом Сергієм Дворським, ставши учасником 69-ого зоряного автопробігу в місті Лоздь польському. Йому вдалося показати хороший результат при жорсткій конкуренції серед досвідчених колег. Для нього спорт - це життя, без цього він не подає своїх професійних буднів.

І його колега Олена Чабан була учасницею до 69-ого Зоряного поліцейського пробігу в польському місті Лодзь. Вона розповіла під час знайомства про свій шлях в патрульну службу. Їй довелося крок за кроком прокладати собі шлях до своєї мети. Конкурс виявився високий: 25 осіб на місце і ряд інших випробувань, їх потрібно було подолати. Моральна підтримка рідних, особисті вольові якості і стресова стійкість дали їй можливість пройти конкурс і долучитися до професії поліцейського.
Олена вміє вести розмову з правопорушниками, використовуючи різні комунікативні методи. Вже неодноразово отримувала слова подяки після прийняття правильних рішень в нестандартних ситуаціях. Для Олени - скласти протокол, поговорити з людиною, порушником-жінкам вдається краще. Одним із викликів для патрульної поліції-подолання стереотипу гендерної нерівності. В патрульної поліції Луцька працює 16 жінок і 152 чоловіки.

У процентному співвідношенні це становить майже 10%, але по Україні цей показник дещо вищий: в патрульної поліції працює понад 26%. Для неї залишається зрозумілим, що в роботі потрібно постійно вдосконалюватися. Адже є багато таких речей, які вимагають більш вузькою і докладної напрацювання. Вона рада своїм професійним досягненням, рідні пишаються нею. Перебування в Польщі до 69-ом Зоряному поліцейському пробігу надихнуло його на подальше вдосконалення - досягти нових висот і піднятися вище в кар'єрному зростанні. Своїх амбіцій в цьому плані вона не приховує.

Матеріал підготував Сергій Дворський
Оценок: 1 727
Добавлено:
0
1 727

Схожі публікації


Останні новини

Чемпіонат світу з мотокросу в Бучі
18-19 травня, у місті Бучі поблизу Києва відбудеться грандіозний
Новини Києва і області