Рейдерська атака на компанію «Сонячний квартал»

Рейдерська атака на компанію «Сонячний квартал» У Броварах розкручується скандал навколо спроби рейдерського захоплення майже чотири гектари землі. У хід йдуть судові позови, псевдодобровольци, посилання на непричетну народного депутата і, звичайно, зацікавленість місцевої влади. Ми розбиралися, як нині рейдери під боком у Мін'юсту і МВС.Відкриті реєстри судових рішень - це чудове завоювання українського громадянського суспільства. Аналіз дозволяє виловити навіть те, що раніше успішно ховали в запорошених суддівських шафах. А при наявності нових технологій можна знаходити події, про які мовчать стрічки інформагентств. Нам вдалося виявити в березні 2018 року цілий букет судових слухань, багато з яких вже знаходяться на етапі апеляційного розгляду. І всі вони приблизно про одне й те ж - ТОВ «Сонячний квартал» захищає право на належні йому будівлі виробничого призначення, розташовані в Броварах. А заодно - і право оренди земельної ділянки під цими будівлями.
Такий могутній юридичний серіал - це неспроста. Це означає, що проти компанії діють сильні рейдери, що мають підтримку з боку місцевої влади.

Отже, зустрічайте - рейдерська атака на компанію «Сонячний квартал», яка в червні 2013 року придбала комплекс виробничих приміщень у СТ (споживче товариство) «Лелека». У лютому 2014 «Сонячний квартал» уклав договір оренди земельної ділянки на 3,86 га з Броварським міською радою - на період до грудня 2018 року включно. Так має бути - є легально побудовані будівлі, розташовані на земельній ділянці, їх власник регулярно переукладає договір оренди, якщо земля належить місцевій громаді.
Сама ж атака на «Сонячний квартал», що видно по учасниках судових слухань - СТ (споживче товариство) "Транзит-2008", СТ «Крокус», ТОВ «Ромвік», ТОВ «Автокар-777» - йде давно і узгоджено. А почалося все ще з 2015 року, коли саме ТОВ «Автокар-777» стало натхненником спроби захоплення майна «Сонячного кварталу».

До речі, інформацію про судові процеси знайти простіше простого - досить на сайті єдиного реєстру судових рішень задати пошук за назвою фігурантів конфлікту.

Поряд з судовими справами були спроби силового видавлювання власника - не без участі скандально відомого мера Броварів Ігоря Сапожка. Серія спроб силового захоплення належить «Сонячному кварталу» майна мала місце, наприклад, в 2016 році. І роком раніше, коли «Сонячному кварталу» ненав'язливо рекомендували «переписати» майно на «Автокар» - під загрозою кримінального переслідування. Але всі ті спроби для рейдерів закінчилися безрезультатно. І вони перейшли до дій, які можна кваліфікувати як шахрайські.

Для початку, в тому ж 2016 році, юристи «Автокар 777» спробували через підставних осіб отримати документи на право власності на самочинно збудовані споруди. Але шахрайська схема була розкрита і наказом Мін'юсту №3688 / 5 в грудні 2016 року. Так, це той самий «Автокар 777», який фігурує в березневих судових слуханнях.

Судові баталії вже йшли щосили - багато хто з нині слухають справ беруть витоки в 2016 році, але тривали і спроби шахрайських дій для захоплення майна «Сонячного кварталу».

Наприклад, серпні 2017 року реєстратор литвинівських сільради за змовою з СТ "Транзит-2008", спробувала скасувати держреєстрацію об'єктів на вулиці Богунської, 22, що в Броварах - це ті самі об'єкти, що належать «Сонячному кварталу». Згодом ця дія була скасована Міністерством юстиції наказом №3550 / 5 в листопаді 2017 року. Там були виявлені настільки грубі порушення закону, що цього реєстратору був заблокований доступ до держреєстру.

Побачивши, що таким шляхом пройти далеко не вдається, «Автокар 777» і стоять за ним особи за підтримки мера Броварів Ігоря Сапожка ініціювали дострокове припинення договору оренди земельної ділянки під перебувають у власності будівлями (нагадаємо, він діє до грудня 2018 року). І, незважаючи на те, що це незаконне рішення було оскаржене в суді і зупинено, Сапожко використовував свої адміністративні можливості, щоб примусити реєстратора Броварської міської ради виключити договір оренди з реєстру. Зрозуміло, незаконне рішення було зупинено - і Міністерство юстиції своїм наказом №4072 / 5 в грудні його скасував і відключило недобросовісного реєстратора від доступу до реєстрів.

Справа дійшла до того, що держреєстратори в Броварах ... «закінчилися»: через неправомірних дій мера Сапожко в Броварський реєстраційній службі залишився один реєстратор, який підключений до реєстру. Зрозуміло, що це створює складності і для місцевих жителів, і для підприємств - когданеобходімо проводити якісь реєстраційні дії.

Коли «Автокар 777» вів активні рейдерські дії, в зв'язку з ним засвітилися люди, які стоять за цим юрособою - Олексій Мозговий і Ігор Курасевіч. Їх називають власниками компанії і її керівниками, хоча в офіційних документах цієї компанії фігурують інші прізвища.

А самі вони представлялися як позаштатних помічників народного депутата Руслана Сольвар, хоча на його офіційній сторінці на сайті Верховної Ради жоден з них не числиться. Так, Мозговий був колись позаштатним помічником Руслана Сольвар - і в 7, і в 8 скликанні ВР, але вже їм не є. Курасевіч і в минулому не був радником Сольвар, але ім'ям депутата козиряє наліво і направо. Їм активно сприяє мер Броварів - Ігор Сапожко, навряд чи безкорисливо. Вони все дуже поспішають. І не тільки тому що ситуація поступово виходить у них з-під контролю, а більшість запущених процесів вже дійшли до апеляційної інстанції - з очевидним перевагою реального власника, «Сонячного кварталу».

Особливо вражає в юридичних баталіях абсолютно іскрометні історії - на зразок того, як контрольована рейдерами компанія-орендар «Крокус» будується з «Сонячним кварталом», заявляючи, що саме вона є власником будівель. Але зазнавала поразки, коли «Сонячний квартал» пред'являв суду договір оренди, згідно з яким «Крокус» мала статус орендаря, а «Сонячний квартал» - орендодавця (і, відповідно, власника).

Коли ж виконавча служба виселяла СТ «Крокус» згідно з рішенням суду, на місце подій приїхали мер і ряд місцевих депутатів, чтоби помешать службі виконати наказ про виселення. Відповідні фото навіть публікувалися в місцевих ЗМІ.

Найбільш активна в рейдерських діях компанія «Автокар 777» раніше орендувала приміщення у «Сонячного кварталу», але вже рік не платить зааренду і за використання приміщень. І, незважаючи на те, що договір оренди закінчився, приміщення не звільняє, на територію нікого не пускає.

«Автокар 777» навіть незаконно провів собі електроенергію - Київобленерго своїм листом № 1052 від 05.03.2018 повідомляє про такі незаконні дії. Але заступник директора «автокар 777» - В'ячеслав Герасименко, який також є депутатом Велікодимерского сільради, стверджує, що компанія звільняти незаконно утримується об'єкт не збирається.

Тільки в березні 2018 року минуло півдесятка судових засідань, в яких «Сонячний квартал» відбивався від рейдерів. Попереду - нові. Атаки на компанію, мабуть, будуть тривати рівно стільки, скільки рейдери будуть отримувати підтримку місцевих чиновників. Адже, як ми бачимо за підсумками спроб використовувати недобросовісних держреєстраторів, центральна влада дуже суворо дотримується закону і скасовує шахрайські дії відразу. А ось у місцевих начальників від безкарності явно паморочиться голова.

Місцеві начальники - поспішають: адже договір оренди землі у «Сонячного кварталу» закінчується в грудні 2018 року і він повинен бути продовжений, так як на ділянці розташовані знаходяться в приватній власності і законно зведені об'єкти. Але броварський мер Сапожко явно дає зрозуміти, що зробить все так, щоб договір оренди не продовжили. Зрозуміло навіщо - після цього виробничі приміщення можна буде знищити, а землю - роздерибанити.

За матеріалами сайту  http://izvestia.kiev.ua/item/show/107743%5C
Оценок: 1 086
Добавлено:
0
1 086

Схожі публікації


Останні новини

Чемпіонат світу з мотокросу в Бучі
18-19 травня, у місті Бучі поблизу Києва відбудеться грандіозний
Новини Києва і області