Корисні властивості зеленого чаю

Корисні властивості зеленого чаю

Про сприятливий вплив зеленого чаю на організм людини сказано вже чимало. Не секрет, що він прискорює обмін речовин. За таку властивість дієтологи люблять включати його в раціон бажаючих схуднути.

Антиоксидантну властивість - це здатність запобігати окислення вільними радикалами. Дана властивість зумовило застосування чайних екстрактів в косметології і в терапіях антіейдж (противікових). Що ж такого унікального входить до складу зеленого чаю?

Хімічний склад зеленого чаю

Речовини, які забезпечують смак, колір, аромат і фізіологічна дія чашки зеленого чаю, можна розділити на кілька груп:

 • ефірні масла;
 • флавоноїди;
 • алкалоїди;
 • амінокислоти;
 • вітаміни;
 • мінерали.

За лікувальні властивості зеленого чаю відповідають, перш за все, рослинні поліфеноли.

Флавоноїди зеленого чаю

Флавоноїди - це речовини поліфенольних природи, що містяться у всіх рослинах. Вони вважаються метаболітами рослинних тканин - проміжними продуктами процесів обміну речовин і енергії.

Найбільш вивчені флавоноїди зеленого чаю - це катехіни. У сухому листі їх 50-80%, що в кілька разів перевищує концентрацію цих речовин в чорному чаї. Рослинами катехіни використовуються як біологічно активні речовини, в тому числі і для захисту від різних патогенів: вірусів, грибків і бактерій.

Бактерицидні властивості чаю

Бактерицидними властивостями володіє катехін зеленого чаю - епігаллокатехін галлат (EGCG). Він викликає руйнування клітинної мембрани і лізис (розчинення) клітин. Ця речовина впливає також на деякі білки бактерій, провокуючи їх агрегацію (злипання), що призводить до зниження активності ферментів.

Епігаллокатехін (ECG) має специфічне спорідненість з білками бактерій, що викликає опір до антибіотиків пеніцилінового ряду. Зв'язуючись з ними, епікатехін галлат робить мікроорганізми чутливими до лікарського препарату.

Вплив на розвиток ожиріння

Катехіни зеленого чаю надають профілактику ожиріння. Пояснюється це двома основними механізмами:

 • перешкоджають руйнуванню норадреналіну - гормону надниркових залоз («медіатора бадьорості»), який одним зі своїх дій викликає руйнування ліпідів;
 • запобігають відкладенню жиру в організмі за рахунок активації руйнування преадіпоціти (клітин, з яких утворюються клітини жирової тканини).

Профілактика серцево-судинних захворювань

Катехін EGCG і квертецін зміцнюють серцево-судинну систему і перешкоджають розвитку атеросклерозу за рахунок зниження вмісту ліпопротеїдів низької щільності в крові.

Протиракові властивості

Флавоноїди, які входять до складу зеленого чаю, володіють потужними антиканцерогенними властивостями:

 • викликають загибель ракових клітин;
 • перешкоджають розвитку стійкості до ліків ракових клітин;
 • зупиняють розростання ракової тканини;
 • підсилюють дію інших протиракових препаратів, знижуючи їх шкода для всього організму.
 • При цьому рослинні поліфеноли не завдають шкоди здоровим тканинам людини.

Флаваноіди чаю володіють також антиоксидантну та протизапальну дію; впливають на нервову тканину, зупиняючи розвиток хвороб Паркінсона й Альцгеймера.

Останнім часом зелений чай стає додатковим чинником в лікуванні багатьох серйозних захворювань. Більше корисних порад на сайті https://life-plus.com.ua де ви можете знайти найрізноманітніші поради з різних сфер діяльності людини, від рекомендацій лікарів до публікацій на юридичну тематику.

Оценок: 1 186
Добавлено:
0
1 186

Схожі публікації


Останні новини

Чемпіонат світу з мотокросу в Бучі
18-19 травня, у місті Бучі поблизу Києва відбудеться грандіозний
Новини Києва і області