Кольоротерапія - на що вона здатна

Кольоротерапія - на що вона здатна

Здатність кольору впливати на самопочуття людини люди помітили ще в давнину. А методику лікування колірним впливом стали називати кольоротерапією, або хромотерапией. У Персії, Китаї, Єгипті та Індії лікарі виписували хворим окуляри з кольоровими скельцями. У єгипетських храмах були спеціальні приміщення з особливою конструкцією, завдяки якій освітлення в них набувало той чи інший колір. Хворих людей відправляли в такі приміщення купуватися в колірних променях, і вони починали відчувати полегшення.

На початку 19 століття лікувальними властивостями кольору зацікавилися європейські вчені. Спочатку кольоротерапія використовували для лікування психічних розладів. Пізніше стало відомо, що кожен із спектру кольорів може впливати на певні органи.

 1. Червоний вміє лікувати печінку, кров, серце, нирки і пряму кишку. Він сприяє поліпшенню кровообігу, підвищує артеріальний тиск, зростання гемоглобіну, покращує діяльність нирок, печінки і кишечника, нормалізує менструацію, дарує енергію і підвищує лібідо. Тим, хто хоче бути рухливим, активним і витривалим, слід вживати в їжу більше червоних продуктів: помідорів, ягід, болгарського перцю, червоних яблук, буряка. Але людям, які страждають від гіпертонії, почастішанням серцебиття, червоний протипоказаний. Не можна також вживати червоні продукти і носити одяг цього кольору при підвищенні температури тіла.
 2. Жовтий пов'язаний з роботою лімфатичної системи, активним функціонуванням мозку, жовчного міхура, роботою шлунка і всієї дванадцятипалої кишки. Він допомагає поліпшити травні процеси, знизити кислотність шлункового соку і поліпшити роботу нашого жовчного міхура. Корисний він при меланхолії, поганому настрої, нервової втоми. Продукти такого кольору здатні очищати організм. До них відносяться груші, ананас, мед. Не можна їх вживати при діареї, безсоння, прискореному серцебитті, високій температурі.
 3. Помаранчевий впливає на шлунково-кишковий тракт, нервову систему, органи дихання і судини. Він не тільки покращує роботу цих органів, а й допомагає підняти настрій, позбутися від сором'язливості, розкріпачитися. Помаранчеві продукти - відмінна профілактика вірусних захворювань і депресії. Але з цим кольором слід бути обережними. Передозування оранжевого може викликати запаморочення
 4. Зелений - це ліки для нервової і гормональної систем, очей, м'язів, бронхів, кісток, сухожиль. Він заспокоює, знімає напругу з очей, нормалізує діяльність серцево-судинної системи, знімає головний біль. Зелені продукти (яблука, огірки, капуста) допомагають організму зберегти молодість. Протипоказаний він лише людям, що страждають на жовчнокам'яну хворобу. Психологи радять: для того, щоб приймати правильне рішення, потрібно опинитися в оточенні зеленого кольору.
 5. Синій колір може впливати на роботу нашої нервової системи, органів дихання, щитовидної залози. У кольоротерапії його рекомендується використовувати для допомоги в лікуванні бронхіту, запалення легенів, астми, шлункових або кишкових розладів, зубного болю, алкоголізмі і нікотинової залежності. Синій як ніякий інший колір здатний пригнічувати емоції, тому людям, схильним до депресії, краще уникати його. Оформлення спальні в синіх тонах забезпечить міцний, здоровий сон.
Кольоротерапія - на що вона здатна

На практиці кольоротерапія застосовується наступними способами:

 • Вживанням продуктів певного кольору, використанням одягу та прикрас цього ж тону.
 • Візуальним методом. Вибравши лист кольорового паперу певного кольору, його слід розмістити на відстані 20 см від очей і дивитися на нього протягом чверті години.
 • Питвом води з пляшки потрібного кольору.
 • Прийняттям ванни з додаванням кольорової солі.
 • Освітленням певного кольору.
 • Уявою. Корисно сісти в зручній позі, заплющити очі і уявити себе в приміщенні, оформленому в потрібному кольорі. Для настання терапевтичного ефекту медитація повинна тривати близько 20 хвилин.

Кольоротерапія, безумовно, допомагає справлятися з деякими проблемами. Однак при серйозному захворюванні лікуватися лише колірним впливом безглуздо.

Кольоротерапія - хороший помічник аптечним ліків, але замінити їх повністю він не може.

Оценок: 2 528
Добавлено:
0
2 528

Схожі публікації


Останні новини

Чемпіонат світу з мотокросу в Бучі
18-19 травня, у місті Бучі поблизу Києва відбудеться грандіозний
Новини Києва і області