Найбільш ефективна методика досягнення відмінної фізичної форми

методика досягнення відмінної фізичної форми Група вчених-кинезиологов, що займаються вивченням м'язових рухів у всіх його проявах, в ході недавнього дослідження прийшла до дуже цікавого висновку про переваги різних тренувальних систем. Були отримані незаперечні докази того, що інтервальний метод тренувань, який передбачає виконання серії нетривалих вправ з високою інтенсивністю, робить більш сприятливий розвиваюче вплив на здоров'я людини, ніж інші тренувальні технології, які побудовані на тривалих і помірних навантаженнях.Дослідники спостерігали за змінами в фізичному і психологічному стані кількох десятків добровольців, які протягом шести тижнів тренувалися за різними методиками. Серед учасників були як спортсмени, що займаються спортом постійно, так і звичайні люди, які ведуть малорухливий спосіб життя. Вчені контролювали багато фізичних параметрів кожного з випробуваних і стежили за їх психічним настроєм в процесі щоденних тренувальних занять.У перші один-два тижні всі учасники добре переносили тренувальні навантаження і навіть отримували психологічний і фізичний задоволення, від виконуваних вправ з різним ступенем інтенсивності. Це стосувалося не тільки спортсменів, але і людей, що не мають звички регулярно займатися фізкультурою. Однак, після продовження тренувань в наступні тижні, коли фізичне навантаження поступово збільшувалася, учасники стали поступово розділятися за рівнем переносимості навантажень і мотивації до їх виконання. Хоча тренувальний ефект відзначався у всіх випробовуваних, але стан тих, хто тренувався в помірному режимі, показувалонаростаючу у них моральну втому. В цей же час спортсмени і звичайні учасники, які займалися по інтервального методикою з короткими серіями вправ високої інтенгсівності, продовжували отримувати задоволення від тренувального процесу.

Як досягти бажаної фізичної форми

Серед тих, хто займався за інтенсивною програмою, ніхто не відмовився від продовження занять навіть при збільшенні навантажень. Ці учасники помітно підтягнули свої фізичні показники, залишаючись в чудовому настрої. В інших групах відбувалося уповільнення збільшення фізичної форми досліджуваних або навіть зупинка будь-якого прогресу в цьому плані, а бажання продовжувати тренуватися в значній мірі зменшувалася. Це проявилося в тому, що деякі з "неспортсменов" взагалі відсіялися, а їх більш спортивні колеги відчували зростаючі психічну напругу від кожної наступної тижні тренувань.
Автори дослідження зробили висновок, що заняття фізкультурою, в яких передбачаються інтенсивні інтервальні навантаження малої тривалості, є найбільш сприятливими для досягнення високої фізичної форми і отримання психічної задоволеності від повсякденного тренувального процесу. Такий підхід при виборі методики тренувань забезпечує більш кращий і швидкий ефект для здоров'я спортсменів і звичайних людей. Ця технологія також відрізняється меншими витратами часу на кожне заняття і легше переноситься психічно.
Оценок: 831
Добавлено:
0
831

Схожі публікації


Останні новини

Чемпіонат світу з мотокросу в Бучі
18-19 травня, у місті Бучі поблизу Києва відбудеться грандіозний
Новини Києва і області